Závěsy

Uložit

Dimoutové závěsy – závěsy přes které prosvítá sluníčko,ale nejde vidět do interiéru
Blackoutové závěsy – závěsy přes které neprojdou žádné sluneční paprsky – temnící látka
Vzorované závěsy – oživí Vaše interiéry a v kombinaci s voálovou záclonou vytvoří dokonalou symbiózu
Chcete vědět který typ látek je pro Vás vhodný.
Zavolejte nám a my Vám rádi pomůžeme 737 243 862.

Víc než 1000 látek jednobarevných, vzorovaných i dekorativních.
Pomůžeme s výběrem i realizací.
Následný servis praní i žehlení.

Důležitou roli při vzhledu závěsů hraje způsob, jakým je provedeno jejich řasení. To jim dodává potřebnou efektní podobu. Záclona bez nařasení bude působit značně ponuře.

Páskové řasení

Klasickým provedením je řasení na pásku. Jednoduché řasící pásky zajistí, že záclona je zcela pravidelně nařasena.

Ozdobné řasící pásky

Využít lze také efektnější ozdobné řasící pásky, kde jednotlivé záhyby budou rozmanitější než-li v klasické podobě.

Narážecí kroužky

Moderní způsob představuje také řasení pomocí narážecích kroužků. Ty vytváří pravidelné vlnění záclony. Je však lepší, pokud se tento způsob použije v případě, kdy jsou po většinu času záclony shrnuté ke straně.
Narážecí kroužky jsou obvykle v kvalitnějším provedení z kovových materiálů. Pro lepší efekt je vhodné vybrat takové narážecí kroužky, které budou barevně ladit s použitou garnýží.

Wawe pravidelné vlnky

Moderní a naprosto novátorský systém řasení nese název Wave ( vlna). U této varianty jde spíše o dosažení jednoduchého až minimalistického vzhledu v moderním duchu. V celé své výšce se na nich vytváří pravidelné jemné symetrické zvlnění. Toto zvlnění je z praktického hlediska k nezaplacení. Je totiž dokonale stálé.Tento styl si oblíbí Ti z vás, kteří si potrpí na symetrii, přesnost, jednoduchosti a dokonalost.
Jak postupovat při výběru záclon a závěsů?
Záclony a závěsy jsou krásnou dekorací oken a interiéru. Kromě designové stránky mají i svoji praktickou stránku. Slouží také jako tepelné a zvukové izolanty. Závěsů a záclon je v dnešní době obrovský výběr. Poradíme Vám jak jednoduše zařídit svůj interiér, bytů, domů, kanceláře či chaty.

Osvětlení a orientace místností

Při výběru závěsů a záclon mějte na vědomí míru osvětlení pokoje a jeho orientaci. V místnosti, kde je nedostatek přirozeného světla, vždy zvolte jemnější průsvitné materiály nejen záclon, ale i závěsů, které by měly být světlejších tónů.
Pokud je v prostoru místnosti dostatek přirozeného světla, můžete si dovolit hustší, je možné i vzorované záclony a tmavší závěsy.

Pozor na soukromí.

Jiné záclony a závěsy se hodí pro okna s výhledem na volnou přírodu, jiné zase pro okna směřující přímo proti oknům sousedů, či do ulice.

Volba Materiálu

Při výběru materiálu u záclon je vždy důležitá barevná stálost. Mezi kvalitní materiály patří zejména bavlna, polyester (PES) a syntetické tkaniny. Pozor na hedvábné závěsy, které sice vypadají skvěle a hodně luxusně, ale za nějaký čas mohou častým praním nebo vlivem slunečních paprsků blednout.

Trendy

Záclony i závěsy podléhají trendům. Chcete-li se vyhnout trendům a mít nadčasový design, volte voálové jednoduché záclonoviny a jednobarevné závěsy. Díky této volbě, můžete měnit barevné doplňky v interiéru častěji a budete moci dělat variabilnější změny. Můžete interiér častěji oživit změnou – vzorovanými polštáři, vázičkami či kusovými koberci atd. Prostě mějte na paměti, za jak dlouho chcete záclonu, nebo závěs vyměnit.

Bezpečí

Jsou také záclony a závěsy nehořlavé. Chcete-li těžce vznětlivé.
Doporučují se do hotelů, kanceláři, nemocnic a veřejných prostor.

Údržba

Nemějte již v dnešní době strach s údržbou záclon a závěsů.
Není problém nechat si vyčistit ve specializované prodejně.
Vyperou – vyžehlí. Je pryč doba, kdy jste si prali a pracně řasili záclony popř. závěsy
V našem sortimentu najdete kolekce levných, středních i luxusních látek.

Barvy záclon a závěsů

Lepší sladění barev docílíte tehdy, když vyberete nábytek, pak záclony a závěsy a k nim teprve barvu na stěnu. Tu totiž můžete dostat namíchanou téměř v jakémkoliv odstínu. Jednodušší je vzít si vzorek záclony-závěsů sebou přímo pro nákup barvy. Opačně se vám bude vybírat podstatně hůř.

U nás si můžete navrhnout i vlastní design látky. Vyzkoušet si to můžete zde.

Zaměření záclon a závěsů

Mějte již dopředu rozvrženy nábytek – jeho ustavení, rozmístění obrazů a závěsných skříní či
poliček. Je důležité mít na paměti prostor kolem oken, šířku i výšku závěsů.
Tyká se také prostoru umístění kolejnice či garnýže. Dále také zda-li závěs či záclona bude z jednoho kusu materiálu, nebo jako opona ze dvou kusů materiálů.
Je třeba také dávat pozor na radiátory a na místnosti ve kterých se bude záclona popř.
závěs instalovat.

Pozor na špatné zvolené nařasení

Časté špatné nařasení, nezachrání ani ta nejlepší designová nebo nejkvalitnější látka.
Vhodným nařasením docílíte konečný efekt nejen oken, ale především prostoru kolem
oken a výsledný interiér

Obzvlášť u záclon kde jsou větší výšky interiéru (záclon) doporučujeme bohatší řasení látky až 3:1….to je na 1metr šíře bude použito 3metry látky…která bude nařasena….a bude dělat
bohatší vlnky a působit luxusnějším dojmem.

EXCLUSIVE

Kolejnice nebo garnýže?

Důležité rozhodnutí, které závisí na spousty okolnostech.
Dříve se používaly garnýže daleko častěji než nyní. Tím není řečeno, že se již nepoužívají. Je nutné zohlednit nejen prostor, kde se budou kolejnice kotvit..ale i zvolené háčky záclon-závěsů, prostoru nad oknem atd.
Pokud totiž zvolíte třeba niku ze sádrokartonu, je zbytečné umísťovat do toho prostoru garnýž a je možno použít jednoduchou a velice levnou, ale kvalitní hliníkovou kolejnici(nepůjde vidět).

александр лобановскийлобановский александрkontur-yamal.ru ресторан никосmfx brokerlanguage toseo блогипродвижение услуг в интернетепродвижение сайтов что этостатистика запросов на googleпротиводействие конкурентной разведкеудалили зуб мудростирейтинг планшетов цена качествоastro b181Germanklinikлобановский харьков класскухня никасвладимир мунтян проклятьядетектор лжи 5биолbroker mfxin the french translationвладимир мунтян проклятьяникас работахорватия апартаментычистка от камня зубовхарьков лобановскийСергей Ковале отзывыhebrew language translationскачать программу для взлома вконтактеМалий ВладиславtxtruТренды SEO-оптимизации: коммерческие факторыЛобановскийпроверка сайта на ключевые словаФильчаков прокурор отзывыдоминикана и доминиканская республикайога тур в индиюгражданство израиля ценабытовые отопительные котлы